پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ضرورت مشارکت مردمی برای حفاظت از منابع طبیعی
بازدید : 276 11 اسفند 1396 22:22 شماره :47059

ضرورت مشارکت مردمی برای حفاظت از منابع طبیعی
 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل مشارکت مردمی را برای حفاظت از منابع طبیعی امری ضروری عنوان کرد

شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل که در آستانه هفته منابع طبیعی سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه اردبیل بود با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست گفت: لازمه دستیابی به توسعه پایدار ، حفاظت از منابع طبیعی به عنوان بستر توسعه و زیربنای توسعه همه جانبه کشور است.

وی افزود: جلب مشارکت‌های مردمی، استفاده از دانش ظرفیت نیروهای بومی محلی را بسیار پراهمیت در حفاظت از منابع طبیعی برشمرد و اظهار کرد: بهترین حافظان عرصه‌های منابع طبیعی، خود مردم هستند که نقش اساسی در حفظ این مواهب الهی دارند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه عرصه های ملی و انفال برگفت:بر  هیچ کسی پوشیده نیست و خداوند متعال آیات زیادی را در بحث انفال و حفاظت از آن بیان نموده است. اینک در برهه کنونی وظیفه همه آحاد جامعه است که در حراست و حفاظت از انفال الهی دست خادمان عرصه های ملی را بگیرند تا حداقل بتوانیم وضعیت موجود در عرصه های منابع طبیعی را حفاظت نماییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت حساس آب و هوایی واقلیمی کنونی کشورافزود: بر اثر استفاده بی رویه از عرصه های ملی اقلیم کنونی کشور دچار یک بحران شده است و برای پیشگیری و ممانعت از بحرانی شدن اقلیم کشورو بخصوص استان نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و اقشار مختلف هستیم و باید به گونه ایی عمل نماییم که همه امکانات و پتانسیل را برای حراست و نگهداری از عرصه های منابع طبیعی بکار ببندیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان  خاطر نشان کرد: خادمان عرصه های منابع طبیعی در همه حال آماده ی خدمتگذاری هستند و از مردم عزیزتقاضا داریم با توجه به رویش جدید طبیعت مشارکت بیشتری در غرس نهال و حراست از طبیعت داشته باشند و در صورت مشاهده ی هر گونه تخلف در عرصه های ملی موارد را با تلفن 1504 یگان حفاظت اداره کل در میان بگذارند.

گفتنی است حافظان منابع طبیعی استان بصورت پرشور در نماز جمعه حضور داشتند
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :